Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Do konca augusta vybavilo popradské letisko 27 500 cestujúcich, čo je viac ako za celý minulý rok.
POPRAD: Popradské letisko zaznamenalo nárast počtu cestujúcich

Vydané 7. 9. 2012 o 12:12 Autor: sita

POPRAD 7. septembra (SITA) - Letisko Poprad -Tatry má za sebou úspešnú letnú sezónu. "Letná sezóna dopadla veľmi dobre. Zaznamenali sme nárast počtu pasažierov aj počet letov,“ uviedla pre SITA riaditeľka letiska Ivana Herkeľová. Za prvých osem mesiacov popradské letisko vybavilo 27 500 cestujúcich, čo je viac ako za celý rok 2011. Vlani vybavilo letisko Poprad-Tatry za celý rok 24 755 cestujúcich.

K nárastu počtu prepravených cestujúcich prispeli hlavne charterové lety do Bulharska a do Turecka. Linku v dovolenkovom období do Turecka zaviedlo popradské letisko už vlani, naplno sa však rozbehla až počas tejto sezóny. "Vlani ešte cestujúci možno váhali alebo neboli dostatočne informovaní o tejto možnosti. Tento rok došlo k výraznému nárastu počtu cestujúcich do tejto destinácie," uviedla riaditeľka. Cestujúci na charterových linkách predstavovali viac ako polovicu prepravených cestujúcich na popradskom letisku. Už v budúcej letnej sezóne plánuje popradské letisko otvoriť novú destináciu, ktorou by malo byť Chorvátsko. Z Popradu by sa malo počas hlavnej dovolenkovej sezóny lietať do Splitu.

V súčasnosti má popradské letisko pravidelné letecké spojenie s Varšavou a Gdaňskom, ktoré prevádzkuje spoločnosť Eurolot. V zimnom letovom poriadku by malo pribudnúť aj spojenie s poľským mestom Poznaň. Vedenie letiska stále rokuje s prepravcami o zriadení pravidelného leteckého spojenia Poprad - Londýn, o ktoré bol v minulosti veľký záujem. V júni, po technických problémoch na lietadlách, ukončila spoločnosť ČSA prevádzku pravidelnej linky medzi Popradom a Prahou.

Už na budúci rok plánuje Letisko Poprad-Tatry začať s výstavbou novej odletovej haly. Súčasne s odletovou halou sa má postaviť aj nové parkovisko s kapacitou viac ako 100 parkovacích miest. Celkové náklady na odletovú halu predstavujú približne 3 mil. eur. V tejto sume sú zahrnuté náklady nielen na výstavbu odletovej haly spolu s technológiami, ale aj na výstavbu parkoviska a čističku odpadových vôd. "Výstavbou novej odletovej haly letisko splní štandard schengenských kritérií, zvýši sa okamžitá kapacita terminálu a tiež komfort odlietavajúcich cestujúcich," uviedla Herkeľová.

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Spoplatnený obsahČo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Ministerka sa obhajovala v parlamente pred takmer prázdnou sálou.

Píše Marek Maďarič

Spoplatnený obsahPoslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahTakto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

  • 7dní
  • 30dní