Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Letecká akrobacia: V Dubnici nad Váhom 18. FAI ME za účasti pilotov z 12 krajín

Vydané 31. 8. 2012 o 8:16 Autor: tasr

Bratislava 31. augusta (TASR) - Letisko Slávnica pri Dubnici nad Váhom bude od 1. do 8. septembra dejiskom 18. FAI majstrovstiev Európy v leteckej akrobacii Unlimited 2012. Tento šampionát, na ktorom sa predstavia aj mimoeurópske posádky, je považovaný za kráľovskú disciplínu v leteckých športoch, nakoľko sa na nej zúčastňujú najlepší akrobatickí piloti sveta na najsilnejších leteckých akrobatických špeciáloch. Ide o najprestížnejšiu leteckú súťaž prirovnávanú k seriálu automobilových pretekov F1.

Organizátori zaregistrovali prihlášky 39 pilotov z 12 krajín - Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Maďarsko, Veľká Británia, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko, Rusko, USA a Japonsko. Do dejiska majstrovstiev prileteli na 27 špeciálnych akrobatických lietadlách prevažne typov Suchoj, Extra, Cap a Edge. Veľkou raritou a tiež ťahákom tejto súťaže je účasť najlepších akrobatických pilotov, ktorí súťažili v seriáli akrobatických súťaží RED BULL AIR RACE, čo bolo považované za super špičku v tejto kategórii letectva. Z týchto súťažiacich pilotov budú štartovať Martin Šonka z Českej republiky, Hannes Arch z Rakúska, Nicolass Ivanoff z Francúzska.

Ako leteckú lahôdku si budú môcť návštevníci šampionátu počas záverečného dňa v sobotu 8. septembra od 9.00 h vychutnať leteckú exhibíciu a súťaž v akrobatických letoch tzv. Freestyle programu. Ide o zosynchronizované akrobatické lietanie spolu s hudobnou produkciou, ktorú počujú diváci a súčasne sledujú akrobatické figúry na túto hudbu.

program:

1. septembra:

9.00 súťažné lety

18.00 h slávnostné otvorenie

od 2. septembra:

súťažné lety

8. septembra:

9.00 letecká exhibícia freestyle akrobatov s hudobným sprievodom

16.00 h vyhlásenie víťazov

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Spoplatnený obsahČo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Za jej odvolanie hlasovalo iba 43 poslancov zo 105 prítomných.

Píše Marek Maďarič

Spoplatnený obsahPoslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahTakto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

  • 7dní
  • 30dní