Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Letecká akrobacia: V Dubnici nad Váhom 18. FAI ME za účasti pilotov z 12 krajín

Vydané 31. 8. 2012 o 8:16 Autor: tasr

Bratislava 31. augusta (TASR) - Letisko Slávnica pri Dubnici nad Váhom bude od 1. do 8. septembra dejiskom 18. FAI majstrovstiev Európy v leteckej akrobacii Unlimited 2012. Tento šampionát, na ktorom sa predstavia aj mimoeurópske posádky, je považovaný za kráľovskú disciplínu v leteckých športoch, nakoľko sa na nej zúčastňujú najlepší akrobatickí piloti sveta na najsilnejších leteckých akrobatických špeciáloch. Ide o najprestížnejšiu leteckú súťaž prirovnávanú k seriálu automobilových pretekov F1.

Organizátori zaregistrovali prihlášky 39 pilotov z 12 krajín - Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Maďarsko, Veľká Británia, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko, Rusko, USA a Japonsko. Do dejiska majstrovstiev prileteli na 27 špeciálnych akrobatických lietadlách prevažne typov Suchoj, Extra, Cap a Edge. Veľkou raritou a tiež ťahákom tejto súťaže je účasť najlepších akrobatických pilotov, ktorí súťažili v seriáli akrobatických súťaží RED BULL AIR RACE, čo bolo považované za super špičku v tejto kategórii letectva. Z týchto súťažiacich pilotov budú štartovať Martin Šonka z Českej republiky, Hannes Arch z Rakúska, Nicolass Ivanoff z Francúzska.

Ako leteckú lahôdku si budú môcť návštevníci šampionátu počas záverečného dňa v sobotu 8. septembra od 9.00 h vychutnať leteckú exhibíciu a súťaž v akrobatických letoch tzv. Freestyle programu. Ide o zosynchronizované akrobatické lietanie spolu s hudobnou produkciou, ktorú počujú diváci a súčasne sledujú akrobatické figúry na túto hudbu.

program:

1. septembra:

9.00 súťažné lety

18.00 h slávnostné otvorenie

od 2. septembra:

súťažné lety

8. septembra:

9.00 letecká exhibícia freestyle akrobatov s hudobným sprievodom

16.00 h vyhlásenie víťazov

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Hamšík a Škriniar v Lige majstrov skončili

Neapol prehral v Liverpoole, Interu remíza s Eindhovenom nestačila.

  • 7dní
  • 30dní