Letecká akrobacia: V Dubnici nad Váhom 18. FAI ME za účasti pilotov z 12 krajín

Vydané 31. 8. 2012 o 8:16 Autor: tasr

Bratislava 31. augusta (TASR) - Letisko Slávnica pri Dubnici nad Váhom bude od 1. do 8. septembra dejiskom 18. FAI majstrovstiev Európy v leteckej akrobacii Unlimited 2012. Tento šampionát, na ktorom sa predstavia aj mimoeurópske posádky, je považovaný za kráľovskú disciplínu v leteckých športoch, nakoľko sa na nej zúčastňujú najlepší akrobatickí piloti sveta na najsilnejších leteckých akrobatických špeciáloch. Ide o najprestížnejšiu leteckú súťaž prirovnávanú k seriálu automobilových pretekov F1.

Organizátori zaregistrovali prihlášky 39 pilotov z 12 krajín - Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Maďarsko, Veľká Británia, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko, Rusko, USA a Japonsko. Do dejiska majstrovstiev prileteli na 27 špeciálnych akrobatických lietadlách prevažne typov Suchoj, Extra, Cap a Edge. Veľkou raritou a tiež ťahákom tejto súťaže je účasť najlepších akrobatických pilotov, ktorí súťažili v seriáli akrobatických súťaží RED BULL AIR RACE, čo bolo považované za super špičku v tejto kategórii letectva. Z týchto súťažiacich pilotov budú štartovať Martin Šonka z Českej republiky, Hannes Arch z Rakúska, Nicolass Ivanoff z Francúzska.

Ako leteckú lahôdku si budú môcť návštevníci šampionátu počas záverečného dňa v sobotu 8. septembra od 9.00 h vychutnať leteckú exhibíciu a súťaž v akrobatických letoch tzv. Freestyle programu. Ide o zosynchronizované akrobatické lietanie spolu s hudobnou produkciou, ktorú počujú diváci a súčasne sledujú akrobatické figúry na túto hudbu.

program:

1. septembra:

9.00 súťažné lety

18.00 h slávnostné otvorenie

od 2. septembra:

súťažné lety

8. septembra:

9.00 letecká exhibícia freestyle akrobatov s hudobným sprievodom

16.00 h vyhlásenie víťazov

Hlavné správy

Spoplatnený obsahZ budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.

  • 7dní
  • 30dní