Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Ministerstvo dopravy v súčasnosti komplexne prehodnocuje situáciu na malých letiskách. To je aj dôvod, prečo bol odložený prevod 22,14-percentného podielu štátu v spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. do 31. decembra 2012. Pôvodne sa tak malo stať do konca m
Štát prevedie podiel na letisku v Piešťanoch do konca roka

Vydané 23. 8. 2012 o 9:56 Autor: sita

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) - Ministerstvo dopravy v súčasnosti komplexne prehodnocuje situáciu malých letísk. Z tohto dôvodu bol udelený súhlas s odkladom prevodu 22,14-percentného vlastníckeho podielu rezortu dopravy v spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. do 31. decembra tohto roka. Ako agentúru SITA informoval hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa, proces prevodu podielu štátu na piešťanskom letisku nebol doteraz ukončený, pretože predchádzajúca vláda Ivety Radičovej minulý rok upravila podmienky predošlého rozhodnutia vlády Roberta Fica zo septembra 2009.

"Súčasne ministerstvo navrhovalo stanovenie ďalšej osobitnej podmienky, že v prípade predaja prevádzaných akcií tretej osobe v čase určenej minimálnej doby zachovania funkčnosti letiska bude mať štát podiel na výnose z predaja týchto akcií. Ministerstvo následne začalo vykonávať potrebné kroky v procese prevodu, a to v súčinnosti s Fondom národného majetku SR a Ministerstvom hospodárstva SR," dodal Kóňa.

Bývalý kabinet Radičovej vlani 6. júla schválil s pripomienkami návrh zámerov fungovania malých letísk. Štát mal celú svoju menšinovú účasť na letisku v Piešťanoch na základe rozhodnutia prvej Ficovej vlády z roku 2009 previesť na Trnavský samosprávny kraj a mesto Piešťany do konca roka 2011. Samosprávne kraje a mestá, ktoré boli alebo sú akcionármi malých letísk v Poprade, Žiline a na Sliači, by v nich mali získať bezplatne väčšinové podiely štátu do konca roka 2013. Podmienkou vo všetkých prípadoch je, aby noví vlastníci zachovali funkčnosť letísk minimálne počas desiatich rokov. Ako náhradný spôsob ďalšieho fungovania letísk, ak by samosprávy o ne nemali záujem, je ich dlhodobé prenajatie súkromným subjektom alebo predaj vlastníckeho podielu štátu.

V spoločnosti Letisko Poprad - Tatry, a.s. rezort dopravy vlastní 97,61 % akcií, mesto Poprad 1,67 % a mesto Vysoké Tatry 0,72 % akcií. V Letiskovej spoločnosti Žilina, a.s. patrí ministerstvu dopravy 99,53 % akcií a Žilinskému samosprávnemu kraju 0,47 % akcií. Letisko Sliač, a.s. je v 100-percentnom vlastníctve ministerstva dopravy a v spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. má rezort dopravy majetkovú účasť 22,14 %, Trnavský samosprávny kraj vlastní 56,37 % a mesto Piešťany 21,49 % akcií.

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Spoplatnený obsahČo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Za jej odvolanie hlasovalo iba 43 poslancov zo 105 prítomných.

Píše Marek Maďarič

Spoplatnený obsahPoslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahTakto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

  • 7dní
  • 30dní