Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Letisko Malé Bielice čakajú viaceré investičné aktivity

Vydané 22. 5. 2012 o 14:30 Autor: tasr

Partizánske 22. mája (TASR) Letisko Malé Bielice pri Partizánskom čakajú v najbližšom období viaceré investičné aktivity. Letecké kluby, ktoré tu pôsobia, avizujú výstavbu ďalších hangárov, rozšírenie detského ihriska či vybudovanie minigolfového ihriska.

"V súlade so Strategickým plánom ďalšieho rozvoja areálu letiska schválili poslanci prenájom pozemkov pre letecký klub Prestige za účelom výstavby prístupovej komunikácie a hangárov pre ďalších pilotov a majiteľov lietadiel, ktorých počet sa vzhľadom na rozvoj tejto mestskej lokality a leteckého športu neustále zvyšuje," podotkol primátor Jozef Božik.

Časť pozemku má v prenájme aj Slovenský národný aeroklub generála M. R. Štefánika, ktorý avizuje tiež viaceré rozvojové aktivity. Do konca roka by chcel napríklad vybudovať sociálne zariadenia a to hlavne pre veľké podujatia, ktoré sa na letisku realizujú.

"Zároveň by malo v areáli letiska vzniknúť aj minigolfové ihrisko. Do budúcna sa pripravuje aj vybudovanie bungalovov - ubytovacích kapacít pre športových pilotov, ktorí do Malých Bielic prichádzajú," uviedol Božik.

Partizánske sa vďaka letisku stalo podľa jeho slov vyhľadávanou lokalitou z hľadiska leteckého športu. "Mňa veľmi teší to, že kvalita nášho letiska napreduje míľovými krokmi a stáva sa dejiskom aj Majstrovstiev Českej republiky v bezmotorovom lietaní," zhodnotil.

V podpore rozvoja letiska a s tým súvisiaceho cestovného ruchu chce radnica pokračovať aj v budúcnosti. "Okrem toho máme v pláne v prípade dohody s majiteľmi okolitých pozemkov a ak budú finančné prostriedky aj vybudovanie kyslíkovej dráhy," dodal primátor. Blízkosť letiska a hrádze rieky Nitra zároveň dáva podľa jeho slov priestor vybudovať cyklochodník, ktorý by spájal oba konce mesta.

Hlavné správy

Saudská Arábia priznala smrť novinára Chášukdžího

Zomrel vraj po bitke s ľuďmi, s ktorými sa na konzuláte zišiel.

Spoplatnený obsahPri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

Spoplatnený obsahMladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Spoplatnený obsahPáči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

  • 7dní
  • 30dní