Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Osemdesiatročná Helen Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo.
Žena pristála s lietadlom po tom, čo jej manžel utrpel infarkt

Vydané 4. 4. 2012 o 12:05 Autor: sita

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Istá 80-ročná Helen Collins úspešne pristála s malým dvojmotorovým lietadlom po tom, čo jej manžel - pilot utrpel krátko pred pristátím infarkt a upadol do bezvedomia. Žene prostredníctvom rádiovysielačky pomáhal pristáť jej syn James a tiež pilot Robert Vuksanovic.

Helen Collins a jej o rok starší manžel John leteli v pondelok sami z floridského mesta Marco Island do 2500 kilometrov vzdialeného Sturgeon Bay vo Wisconsine, kde chceli stráviť veľkonočné sviatky. Približne sedem minút pred pristátím však John utrpel srdcový infarkt a o chvíľu na to upadol do bezvedomia. Ešte predtým však stihol zavolať svoju manželku do kokpitu, aby prevzala riadenie. Helen navigoval zo zeme jej syn James a z druhého lietadla tiež spomínaný Vuksanovic, ktorého zavolal riaditeľ letiska Cherryland Keith Kasbohm. Johna Collinsa sa po pristátí už nepodarilo oživiť a následne ho vyhlásili za mŕtveho.

Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo. Collins so svojím manželom strávila v lietadle stovky hodín, pilotskú licenciu však nikdy nezískala. "Už som vedel, že som prišiel o otca. Nechcel som však stratiť aj matku, pretože mohli zomrieť obaja naraz. Som na ňu veľmi pyšný. Myslím, že sa z nej stala miestna hrdinka," uviedol syn James.

Informácie pochádzajú z webstránky www.huffingtonpost.co.uk.

Hlavné správy

Saudská Arábia priznala smrť novinára Chášukdžího

Zomrel vraj po bitke s ľuďmi, s ktorými sa na konzuláte zišiel.

Spoplatnený obsahPri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

Spoplatnený obsahMladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Spoplatnený obsahPáči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

  • 7dní
  • 30dní