Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Osemdesiatročná Helen Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo.
Žena pristála s lietadlom po tom, čo jej manžel utrpel infarkt

Vydané 4. 4. 2012 o 12:05 Autor: sita

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Istá 80-ročná Helen Collins úspešne pristála s malým dvojmotorovým lietadlom po tom, čo jej manžel - pilot utrpel krátko pred pristátím infarkt a upadol do bezvedomia. Žene prostredníctvom rádiovysielačky pomáhal pristáť jej syn James a tiež pilot Robert Vuksanovic.

Helen Collins a jej o rok starší manžel John leteli v pondelok sami z floridského mesta Marco Island do 2500 kilometrov vzdialeného Sturgeon Bay vo Wisconsine, kde chceli stráviť veľkonočné sviatky. Približne sedem minút pred pristátím však John utrpel srdcový infarkt a o chvíľu na to upadol do bezvedomia. Ešte predtým však stihol zavolať svoju manželku do kokpitu, aby prevzala riadenie. Helen navigoval zo zeme jej syn James a z druhého lietadla tiež spomínaný Vuksanovic, ktorého zavolal riaditeľ letiska Cherryland Keith Kasbohm. Johna Collinsa sa po pristátí už nepodarilo oživiť a následne ho vyhlásili za mŕtveho.

Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo. Collins so svojím manželom strávila v lietadle stovky hodín, pilotskú licenciu však nikdy nezískala. "Už som vedel, že som prišiel o otca. Nechcel som však stratiť aj matku, pretože mohli zomrieť obaja naraz. Som na ňu veľmi pyšný. Myslím, že sa z nej stala miestna hrdinka," uviedol syn James.

Informácie pochádzajú z webstránky www.huffingtonpost.co.uk.

Hlavné správy

Minúta po minúte: Andrej Danko, ste hanba a odstúpte, odkazujú protesty

Spomienkové zhromaždenia na Jána a Martinu sa konajú po celom Slovensku.

  • 7dní
  • 30dní