Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Osemdesiatročná Helen Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo.
Žena pristála s lietadlom po tom, čo jej manžel utrpel infarkt

Vydané 4. 4. 2012 o 12:05 Autor: sita

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Istá 80-ročná Helen Collins úspešne pristála s malým dvojmotorovým lietadlom po tom, čo jej manžel - pilot utrpel krátko pred pristátím infarkt a upadol do bezvedomia. Žene prostredníctvom rádiovysielačky pomáhal pristáť jej syn James a tiež pilot Robert Vuksanovic.

Helen Collins a jej o rok starší manžel John leteli v pondelok sami z floridského mesta Marco Island do 2500 kilometrov vzdialeného Sturgeon Bay vo Wisconsine, kde chceli stráviť veľkonočné sviatky. Približne sedem minút pred pristátím však John utrpel srdcový infarkt a o chvíľu na to upadol do bezvedomia. Ešte predtým však stihol zavolať svoju manželku do kokpitu, aby prevzala riadenie. Helen navigoval zo zeme jej syn James a z druhého lietadla tiež spomínaný Vuksanovic, ktorého zavolal riaditeľ letiska Cherryland Keith Kasbohm. Johna Collinsa sa po pristátí už nepodarilo oživiť a následne ho vyhlásili za mŕtveho.

Collins sa naučila vzlietať a pristávať pred 30 rokmi práve na podnet svojho manžela, ktorý chcel, aby to vedela pre prípad, ak by sa jemu náhodou niečo stalo. Collins so svojím manželom strávila v lietadle stovky hodín, pilotskú licenciu však nikdy nezískala. "Už som vedel, že som prišiel o otca. Nechcel som však stratiť aj matku, pretože mohli zomrieť obaja naraz. Som na ňu veľmi pyšný. Myslím, že sa z nej stala miestna hrdinka," uviedol syn James.

Informácie pochádzajú z webstránky www.huffingtonpost.co.uk.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahOpustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.

Spoplatnený obsahSlovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.

  • 7dní
  • 30dní