Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Nórská nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle začala prevádzkovať pravidelnú linku medzi Bratislavou a Oslom. Na trase bude lietať dvakrát týždenne v stredu a sobotu. Nórske aerolínie začnú 3. mája prevádzkovať aj pravidelnú linku z Brati
Bratislava má priame letecké spojenie s Oslom

Vydané 28. 3. 2012 o 15:53 Autor: sita

BRATISLAVA 28. marca (SITA) - Z Bratislavy možno po novom priamo letieť aj do Osla. Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle začala v stredu prevádzkovať pravidelnú linku spájajúcu metropoly Slovenska a Nórska. Na trase bude počas letného obdobia lietať dvakrát týždenne, okrem stredy aj v sobotu, s lietadlom Boeing 737-300. Prvé lietadlo nórskych aerolínií so stovkou cestujúcich na palube priletelo z Osla na bratislavské letisko v stredu pol hodinu popoludní a po hodinovej prestávke, ktorej súčasťou bola prezentácia novej linky, odletelo na spiatočnú cestu do hlavného mesta Nórska, na letisko Gardermoen. Nórske aerolínie začnú 3. mája pravidelne lietať z Bratislavy aj do dánskej metropoly Kodaň. Túto linku budú prevádzkovať tiež dva razy v týždni, vo štvrtok a v nedeľu, s lietadlom Boeing 737-800. Cez Oslo a Kodaň možno letieť do 117 destinácií v 36 krajinách v celej Európe.

Historicky prvé letecké spojenie Osla a Bratislavy otvorila na letisku veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva na Slovensku Trine Skymoen. "Prvý let na linke Bratislava – Oslo je dôležitou správou nielen pre Letisko Bratislava, ale celý región. Okrem priameho spojenia do nórskej metropoly prináša Norwegian Air Shuttle možnosť cestovať z Bratislavy cez Oslo do niekoľkých desiatok ďalších destinácií v Európe," povedal riaditeľ divízie obchodu a marketingu bratislavského letiska Tomáš Kika. Verí pritom, že presunutie liniek z Viedne do Bratislavy je začiatkom silného a dlhotrvajúceho partnerstva letiska s nórskymi aerolíniami.

Norwegian Air Shuttle je tretím najväčším nízkonákladovým dopravcom v Európe a v tohtoročnej letnej sezóne zavádza viac ako tri desiatky nových pravidelných liniek. Spoločnosť prevádzkuje okolo šesťdesiat lietadiel na necelých troch stovkách liniek do stovky destinácií, na ktorých ročne prepraví okolo 13 mil. cestujúcich. Aerolínie v závere januára tohto roka zadali jednu z najväčších objednávok na lietadlá v histórii európskej leteckej dopravy. Stavili tak na zotavenie na kontinente a dúfajú, že vytlačia z trhu konkurenčný podnik SAS AB. Aerolínie si objednali 222 lietadiel za katalógovú cenu 21,5 mld. USD. Objednávku si podelia americký Boeing a podnik EADS, ktorý je materskou spoločnosťou európskeho Airbusu.

 

(1 EUR = 1,3333 USD)

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

  • 7dní
  • 30dní