Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Milovníci parašutistického športu sa stretnú na výročnej schôdzi

Vydané 9. 3. 2012 o 10:53 Autor: tasr

Bratislava 9. marca (TASR) - Bratislavský Oblastný klub vojenských výsadkárov SR združuje vo svojich radoch 112 členov. Ide prevažne o veteránov nielen z vojenských útvarov, ale aj o parašutistov z bývalého Zväzarmu a rovnako aj o sympatizantov s týmto športovým odvetvím. V nadchádzajúcu sobotu (10. marca) sa stretnú na výročnej členskej schôdzi v Ivanke pri Dunaji.

Hoci ide väčšinou o veteránov, oblastný klub má aj aktívnych členov. Mnohí z nich uskutočňujú zoskoky pri príležitosti leteckých dní, napríklad vlani aj počas Memoriálu Štefana Baniča, vynálezcu padáka, ktorý sa konal v českom Liberci. Najstarším parašutistom v klube je takmer 80-ročný Jaroslav Mehes, ktorý má na konte okolo 1500 zoskokov a stále sa zúčastňuje na skákaní z výšky až 4000 metrov.

Bratislavský Oblastný klub vojenských výsadkárov sa zaslúžil aj o postavenie Baničovho pomníka v jeho rodných Smoleniciach. "Na výročnej členskej schôdzi bratislavskej odbočky klubu budeme bilancovať našu minuloročnú činnosť. Vychádzame z plánu našich aktivít, medzi ktorými dominujú najmä športové akcie a spoločenské podujatia. Na schôdzi sa okrem delegácií zo slovenských družobných klubov zúčastnia aj hostia z českých klubov, konkrétne z Prostějova, Zlína, Prahy, Liberca a Plzne," uviedol pre TASR predseda bratislavského klubu Ladislav Hreha.

Medzi členmi oblastných klubov vojenských výsadkárov na Slovensku sú aj parašutisti, ktorí absolvovali viac ako 2000 zoskokov. Členmi sú aj fanúšikovia tohto športu, ktorí dosiaľ nemajú za sebou zoskoky. Niektorí z nich sa však pripravujú na zoskok v tandeme. Kluby sú otvorené aj pre ďalších záujemcov.

Hlavné správy

Saudská Arábia priznala smrť novinára Chášukdžího

Zomrel vraj po bitke s ľuďmi, s ktorými sa na konzuláte zišiel.

Spoplatnený obsahPri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

Spoplatnený obsahMladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Spoplatnený obsahPáči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

  • 7dní
  • 30dní