Na mechanické problémy najväčších dopravných lietadiel na svete pred týždňom upozornilo austrálske odborárske združenie leteckých pracovníkov. Povinnú kontrolu najprv absolvujú obrie stroje, ktoré absolvovali viac ako 1800 letov
Obrie stroje airbusu prejdú povinnou kontrolou pre trhliny

Vydané 21. 1. 2012 o 15:49 Autor: sita

KOLÍN 21. januára (SITA) - Dvadsať strojov francúzskej spoločnosti Airbus s označením A380 sa bude musieť podrobiť okamžitej kontrole po tom, ako sa na ich krídlach objavili trhliny. O povinnej kontrole pre tie obrie stroje, ktoré absolvovali viac ako 1800 letov, v sobotu informovala Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA). Cieľom previerok je existenciu prasklín potvrdiť, následne zistiť ich príčiny a opraviť. Kontrolou budú musieť do šiestich týždňov prejsť aj stroje, ktoré absolvovali 1300 až 1800 letov. Ak sa podobné problémy objavia aj na ďalších airbusoch, lietadlá tejto spoločnosti budú čeliť zákazu lietania, píše portál britskej stanice BBC.

Na mechanické problémy najväčších dopravných lietadiel na svete pred dvoma týždňami upozornilo austrálske odborárske združenie leteckých pracovníkov. Reagovalo tak na nálezy leteckých spoločností Qantas a Singapur Airlines, ktoré na svojich obrích strojoch určených pre stovky pasažierov našli trhliny. Obe spoločnosti vrátane francúzskeho airbusu však tvrdia, že praskliny neohrozujú bezpečnosť cestujúcich.

Po celom svete aktuálne lieta takmer 70 strojov Airbus A380.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahNacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS. Z peňazí Kaliňákovho rezortu

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja.

Spoplatnený obsahRok po brexite: Británia predstiera nadšenie

Chudobnejší a nerovnejší Briti sa začínajú pýtať, či mal odchod z Únie zmysel.

Spoplatnený obsahPocit propagandy po filme Špina. Takto sa umenie nerobí

Nvotová svojím filmom obžalúva. Lenže koho?

Prvé vojenské vrtuľníky Black Hawk sú už na Slovensku

Ďalšie dva prídu na budúci rok a päť kusov v roku 2019.

  • 7dní
  • 30dní