Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Letové prevádzkové služby SR a ŽU podpísali dohodu o spolupráci

Vydané 18. 11. 2011 o 13:37 Autor: tasr

Žilina 18. novembra (TASR) Dlhoročnú spoluprácu štátneho podniku Letové prevádzkové služby (LPS) SR a Žilinskej univerzity (ŽU) dnes v Žiline zavŕšili podpisom dohody o spolupráci riaditeľ LPS SR Miroslav Bartoš a rektorka ŽU Tatiana Čorejová.

Uzatvorenie dohody o spolupráci vytvára podľa rektorky ŽU platformu pre ďalší rozvoj činnosti. Už roky je množstvo kontaktov s LPS SR, rozvíjajú sa vzťahy vo vzájomnej spolupráci, ale neboli inštitucionalizované z hľadiska rámcovej zmluvy. A myslím si, že práve dobrá skúsenosť na jednej a na druhej strane nás viedla k uzatvoreniu zmluvy o spolupráci, skonštatovala Čorejová.

Riaditeľ LPS SR, š. p. Miroslav Bartoš doplnil, že zmluva umožní vykonať mnoho výskumných a analytických činností a rozvojových programov, ktoré nie sú LPS schopné postihnúť svojimi zamestnancami. Zmluva nám umožní čerpať odborníkov a expertov na letectvo zo ŽU. Naopak, my poskytneme technologické zabezpečenia a svoje know-how ŽU. Aby študenti mohli teoretické znalosti aplikovať do praxe. A samozrejme čerpať aj praktické znalosti na to, aby sa skvalitnila výučba na ŽU, povedal Bartoš.

Podpisom dohody sa LPS podľa Bartoša zaviazali poskytnúť istý vymedzený počet hodín študentom ŽU na možnosť participovania na vežovom alebo radarovom výcviku. Budú mať možnosť stráviť istý čas na vežovom alebo radarovom simulátore, oboznámia sa s postupmi. Takisto dostanú možnosť sami prispieť a vytvárať isté postupy, štruktúry, predpisy a štandardy. Takže je to obojstranná spolupráca. Myslím si, že pre študentov bude prínosom, ak budú vedieť, že na základe tejto spolupráce sa budú môcť lepšie uchádzať o zamestnanie napríklad v LPS, dodal Bartoš.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Hamšík a Škriniar v Lige majstrov skončili

Neapol prehral v Liverpoole, Interu remíza s Eindhovenom nestačila.

  • 7dní
  • 30dní