Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Letové prevádzkové služby SR a ŽU podpísali dohodu o spolupráci

Vydané 18. 11. 2011 o 13:37 Autor: tasr

Žilina 18. novembra (TASR) Dlhoročnú spoluprácu štátneho podniku Letové prevádzkové služby (LPS) SR a Žilinskej univerzity (ŽU) dnes v Žiline zavŕšili podpisom dohody o spolupráci riaditeľ LPS SR Miroslav Bartoš a rektorka ŽU Tatiana Čorejová.

Uzatvorenie dohody o spolupráci vytvára podľa rektorky ŽU platformu pre ďalší rozvoj činnosti. Už roky je množstvo kontaktov s LPS SR, rozvíjajú sa vzťahy vo vzájomnej spolupráci, ale neboli inštitucionalizované z hľadiska rámcovej zmluvy. A myslím si, že práve dobrá skúsenosť na jednej a na druhej strane nás viedla k uzatvoreniu zmluvy o spolupráci, skonštatovala Čorejová.

Riaditeľ LPS SR, š. p. Miroslav Bartoš doplnil, že zmluva umožní vykonať mnoho výskumných a analytických činností a rozvojových programov, ktoré nie sú LPS schopné postihnúť svojimi zamestnancami. Zmluva nám umožní čerpať odborníkov a expertov na letectvo zo ŽU. Naopak, my poskytneme technologické zabezpečenia a svoje know-how ŽU. Aby študenti mohli teoretické znalosti aplikovať do praxe. A samozrejme čerpať aj praktické znalosti na to, aby sa skvalitnila výučba na ŽU, povedal Bartoš.

Podpisom dohody sa LPS podľa Bartoša zaviazali poskytnúť istý vymedzený počet hodín študentom ŽU na možnosť participovania na vežovom alebo radarovom výcviku. Budú mať možnosť stráviť istý čas na vežovom alebo radarovom simulátore, oboznámia sa s postupmi. Takisto dostanú možnosť sami prispieť a vytvárať isté postupy, štruktúry, predpisy a štandardy. Takže je to obojstranná spolupráca. Myslím si, že pre študentov bude prínosom, ak budú vedieť, že na základe tejto spolupráce sa budú môcť lepšie uchádzať o zamestnanie napríklad v LPS, dodal Bartoš.

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Spoplatnený obsahČo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Ministerka sa obhajovala v parlamente pred takmer prázdnou sálou.

Píše Marek Maďarič

Spoplatnený obsahPoslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahTakto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

  • 7dní
  • 30dní