Princ William predviedol pristátie na vode s vojenským vrtuľníkom

Vydané 5. 7. 2011 o 3:15 Autor: tasr

Dalvay by the Sea 5. júla (TASR) - Britský princ William predviedol v pondelok nadšeným davom Kanaďanov svoje prvé pristátie na vode s vojenskou helikoptérou.

Vojvoda z Cambridge, trénovaný pilot záchrannej helikoptéry britského kráľovského letectva, vliezol do kokpitu mohutného vrtuľníka Sea King počas návštevy Ostrova princa Eduarda pri východnom pobreží Kanady.

Počas vojenského cvičenia niekoľkokrát vzlietol a úspešne zvládol opakovaný manéver simulovaného núdzového pristátia na vode. Sprevádzal ho pritom výcvikový dôstojník kanadského letectva. Manželka Catherine ho spolu so zástupmi zvedavcov sledovala zo zeme.

Williama a Kate pricestovali na deväťdňovú návštevu Kanady vo štvrtok. Ide o ich prvú oficiálnu zahraničnú cestu od aprílového sobáša.

Pobyt prominentného páru sa v Kanade teší veľkej pozornosti médií aj verejnosti. Podľa odhadov kanadskej vlády bude návšteva stáť zhruba 1,55 milióna dolárov (1,07 milióna eur) bez nákladov na bezpečnosť.

2 3 20 rsc

Hlavné správy

Spoplatnený obsahMinister, ktorý robí zmeny a potom ich koriguje. Tomáš Drucker

Napriek istému sklamaniu nemálo odborníkov vraví, že Drucker by mohol byť najlepším ministrom zdravotníctva, akého Smer doteraz postavil.

Drucker je v polčase. Prečo má šancu vydržať ďalej

Kasting na nového ministra zdravotníctva sa tentoraz zrejme neuskutoční.

  • 7dní
  • 30dní