Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Aero-moto víkend navštívilo viac ako 10.000 milovníkov lietadiel a áut

Vydané 26. 6. 2011 o 17:18 Autor: tasr

Poprad 26. júna (TASR) Na popradskom letisku vyvrcholil dnes Aero-moto víkend, za dva dni toto podujatie navštívilo viac ako 10.000 ľudí. Podľa jedného z hlavných organizátorov Romana Kloudu z Aeroklubu Poprad akcia sa vydarila aj napriek chladnejšiemu počasiu.

Bol to 13. ročník podujatia, podarilo sa nám sem dotiahnuť skutočné skvosty, vyzdvihol by som Petera Besenyeiho, spoluzakladateľa najznámejšieho akrobatického leteckého podujatia Red Bull Air Race. Ďalším ťahákom bola skupinová akrobacia v podaní českej akrobatickej skupiny Flying Bulls, priblížil Klouda. Najväčším historickým lákadlom bolo podľa neho lietadlo niekdajšieho generála Tita Douglas DC-6, ktoré v piatok (24.6.) priletelo zo Salzburgu od súkromného zberateľa. Má neskutočnú historickú hodnotu, je to skutočný skvost, konštatoval Klouda.

V Poprade sa predstavila aj Armáda SR, ktorá predviedla bojový vrtuľník MI-24 a stíhačku Mig 29. Naši kolegovia z košického aeroklubu si pripravili ukážku boja z druhej svetovej vojny a náš odchovanec Slavo Medvec akrobaciu na bezmotorovom lietadle, doplnil.

Návštevníci mohli okrem leteckých predstavení vidieť aj automobilových veteránov i nové automobilové značky. Deti sa mohli zabaviť na atrakciách a obdivovať rôzne stroje, od vrtuľníkov až po spomínaný DC-6. Prvý deň sme mali vrásky na čele, Aero-moto víkend sa začal menšou prehánkou, ale dnes môžem povedať, že sme tu mali viac ako 10.000 ľudí počas dvoch dní, takže sme spokojní, uzavrel Klouda.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahOpustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.

Spoplatnený obsahSlovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.

  • 7dní
  • 30dní