Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Aero-moto víkend navštívilo viac ako 10.000 milovníkov lietadiel a áut

Vydané 26. 6. 2011 o 17:18 Autor: tasr

Poprad 26. júna (TASR) Na popradskom letisku vyvrcholil dnes Aero-moto víkend, za dva dni toto podujatie navštívilo viac ako 10.000 ľudí. Podľa jedného z hlavných organizátorov Romana Kloudu z Aeroklubu Poprad akcia sa vydarila aj napriek chladnejšiemu počasiu.

Bol to 13. ročník podujatia, podarilo sa nám sem dotiahnuť skutočné skvosty, vyzdvihol by som Petera Besenyeiho, spoluzakladateľa najznámejšieho akrobatického leteckého podujatia Red Bull Air Race. Ďalším ťahákom bola skupinová akrobacia v podaní českej akrobatickej skupiny Flying Bulls, priblížil Klouda. Najväčším historickým lákadlom bolo podľa neho lietadlo niekdajšieho generála Tita Douglas DC-6, ktoré v piatok (24.6.) priletelo zo Salzburgu od súkromného zberateľa. Má neskutočnú historickú hodnotu, je to skutočný skvost, konštatoval Klouda.

V Poprade sa predstavila aj Armáda SR, ktorá predviedla bojový vrtuľník MI-24 a stíhačku Mig 29. Naši kolegovia z košického aeroklubu si pripravili ukážku boja z druhej svetovej vojny a náš odchovanec Slavo Medvec akrobaciu na bezmotorovom lietadle, doplnil.

Návštevníci mohli okrem leteckých predstavení vidieť aj automobilových veteránov i nové automobilové značky. Deti sa mohli zabaviť na atrakciách a obdivovať rôzne stroje, od vrtuľníkov až po spomínaný DC-6. Prvý deň sme mali vrásky na čele, Aero-moto víkend sa začal menšou prehánkou, ale dnes môžem povedať, že sme tu mali viac ako 10.000 ľudí počas dvoch dní, takže sme spokojní, uzavrel Klouda.

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Spoplatnený obsahČo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Za jej odvolanie hlasovalo iba 43 poslancov zo 105 prítomných.

Píše Marek Maďarič

Spoplatnený obsahPoslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Spoplatnený obsahTakto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

  • 7dní
  • 30dní