Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Na Aero-Moto víkend priletí viacero zaujímavých strojov

Vydané 24. 6. 2011 o 15:25 Autor: sita

POPRAD 24. júna (SITA) – Jedna z najväčších atrakcií Aero-Moto víkendu, ktorý sa uskutoční v sobotu a nedeľu v Poprade, lietadlo Douglas DC-6, dnes popoludní pristálo na popradskom letisku. História tohto štvormotorového dopravného lietadla siaha až k Josipovi Titovi, ktorý si stroj dal prerobiť na luxusné lietadlo pre seba a významných hostí. „Je to najväčšia vec, ktorá sa nám podarila dotiahnuť na náš Aero-moto víkend a ako pilot môžem povedať, že sa mi trasú nohy. Príletom tohto krásavca je príprava ukončená a podujatie je pripravené. Už len počasie, ale prognózy sú dobré,“ uviedol pre médiá krátko po prílete historického lietadla predseda popradského Aeroklubu Roman Klouda.

Tento rok sa organizátorom Aero-Moto víkendu podarilo dotiahnuť viacero zaujímavých strojov, ktoré tu doteraz neboli, akým je aj stroj DC-6, ktorý sa predstaví aj vo vzduchu. Ďalšou novinkou v Poprade bude skupinové akrobatické lietanie, ktoré predvedie akrobatický tím The Flying Bulls. Ide o akrobatickú skupinu, ktorá je vo svete veľmi žiadaná a pod Tatrami je to jej slovenská premiéra. Svoje letecké umenie predvedie aj legenda leteckej akrobacie Péter Besenyei, zakladateľ slávnej Red Bull Air Race, čo je obdoba F1 v letectve. Návštevníci sa môžu tešiť aj na vojenské stroje nielen na zemi, ale aj vo vzduchu. „To, čo ľudia potrebujú, je krv a oheň, a to je MiG-29, ktorý máme doma,“ dodal Klouda. Pod Tatrami sa predstaví aj vládny špeciál Tu-154M.

Motonadšenci sa môžu tešiť na predvádzanie 15 značiek automobilov. Na milovníkov motohistórie čakajú automobiloví veteráni. Tohtoročným hudobným hosťom podujatia je slovenská speváčka a zlatá slávica Zuzana Smatanová. Návštevníkov pobavia aj kapely Magic Seven, Blue cat a City.

Brány popradského letiska sa otvoria pre návštevníkov v sobotu aj nedeľu o 10:00. Letecké ukážky začnú krátko po 12:00. Diváci môžu okrem individuálnej dopravy využiť aj bezplatnú kyvadlovú dopravu dvojpodlažným autobusom, ktorý bude jazdiť z autobusovej stanice na popradské letisko. Vstupné na Aero-Moto víkend bude osem eur, deti do 12 rokov päť eur.

Hlavné správy

Saudská Arábia priznala smrť novinára Chášukdžího

Zomrel vraj po bitke s ľuďmi, s ktorými sa na konzuláte zišiel.

Spoplatnený obsahPri samovražde muža zadržaného pre Kuciaka preverujú aj cudzie zavinenie

Zverejnenie identikitu mladíka s jeho smrťou nemusí súvisieť, myslí si Lipšic.

Spoplatnený obsahMladík zbil do krvi expriateľku. Dostal pokutu

Za zlomený nos dostal útočník len 1500 eur.

Autorská strana Michala Havrana

Spoplatnený obsahPáči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

  • 7dní
  • 30dní