Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Aero-moto víkend v Poprade otvorí hlavnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách

Vydané 21. 6. 2011 o 10:08 Autor: tasr

Poprad 21. júna (TASR) Posledný júnový víkend (25.-26. júna) bude na popradskom letisku patriť silným motorom, akrobatickým letcom a iným atrakciám. Aero-moto víkend odštartuje hlavnú časť letnej sezóny vo Vysokých Tatrách. Katarína Šarafínová z Tatry Mountain Resorts (TMR) informovala, že celú akciu bude moderovať Matej Sajfa Cifra.

Sekundovať pri leteckej šou mu bude šéf jury RedBull Air Race Stanislav Bajzík, ktorý je odchovancom popradského aeroklubu. Ten spolu s letiskom Poprad a TMR podujatie organizuje. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program, svoje letecké umenie predvedie legenda leteckej akrobacie Péter Besenyei, zakladateľ Red Bull Air Race. Skupinové akrobatické lietanie predvedie akrobatický tím The Flying Bulls, doplnila Šarafínová. Táto akrobatická skupina bude mať na Slovensku premiéru.

Milovníci histórie sa zase môžu tešiť na štvormetrové dopravné lietadlo DC-6, ktorého história siaha až do čias Josipa Broza Tita. Ten si dal stroj prerobiť na luxusné lietadlo pre seba a významných hostí. Slovensko zastúpi armáda so svojím najväčším lietadlom Mig-29 a bojovým vrtuľníkom Mi-24. Okrem toho diváci uvidia aj zoskoky parašutistov, záchrannú akciu hasičov a leteckej záchrannej služby, nebudú chýbať ukážky jazdy vrtuľníkov, dopravných a športových lietadiel, ale aj vetroňov a bezmotorovej akrobacie v podaní domáceho matadora Slavomíra Medveca, dodala Šarafínová.

Pre milovníkov áut je pripravených 15 modelov, k dispozícii budú aj automobiloví veteráni. Hudobný sprievod bude počas tohto ročníka tvoriť Zuzana Smatanová, kapely Magic Seven, Blue Cat a City. Pripravené sú detské atrakcie, vyhliadkové lety a organizátori zabezpečili aj kyvadlovú dopravu z autobusovej stanice až na letisko.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Spoplatnený obsahKastelána z Valtíc odsúdili, lebo spálil moderné obrazy

Polícia si najskôr myslela, že obrazy ukradli.

  • 7dní
  • 30dní