Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

V Le Bourget sa začal 49. medzinárodný letecký veľtrh

Vydané 20. 6. 2011 o 13:53 Autor: tasr

Paríž/Le Bourget 20. júna (TASR) - V Le Bourget pri Paríži otvoril dnes francúzsky prezident Nicolas Sarkozy 49. medzinárodný letecký a kozmický veľtrh.

Ukážkové lety nových strojov sa v dôsledku nepriaznivého počasia nekonali. Veľtrh sa začína v optimistickej atmosfére. Výrobcovia lietadiel dostávajú čoraz viac objednávok a ich kapacity sú čoraz vyťaženejšie.

V Le Bourget je po prvýkrát zastúpená produkciou aj Čína. Rovnako ako Brazílčania, Kanaďania a Rusi aj Číňania útočia na dominantné postavenie Američanov a Západoeurópanov na trhu s veľkým dopravnými lietadlami.

Hviezdou veľtrhu by sa malo stať solárne lietadlo Solar Impulse. Celkovo sa na podujatí zúčastňuje viac ako 2100 vystavovateľov zo 45 krajín. Veľtrh sa skončí v nedeľu (26. 6.).

Americký Boeing už dnes informoval, že od spoločnosti Qatar Airways dostal objednávku na šesť diaľkových strojov Boeing 777-300ER. Ich celková katalógová cena je 1,7 miliardy USD (1,19 miliardy eur). Flotilu katarskej leteckej spoločnosti tvorí 98 lietadiel, z nich je 25 z modelového radu B-777.

Predstaviteľ Qatar Airways Achbár Baker uviedol, že tento týždeň chce dosiahnuť dohodu aj o dodávke lietadiel A320neo od Airbusu. Európsky výrobca už na inovovaný model A320 získal za pol roka od začiatku jeho predaja viac ako 330 objednávok.

Informovali o tom agentúry DPA, Reuters a AP.

(1 EUR = 1,4270 USD)

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Spoplatnený obsahKastelána z Valtíc odsúdili, lebo spálil moderné obrazy

Polícia si najskôr myslela, že obrazy ukradli.

  • 7dní
  • 30dní