Letecké opravovane pripravili deťom aj let teplovzdušným balónom

Vydané 4. 6. 2011 o 8:44 Autor: tasr

Trenčín 4. júna (TASR) Aj pohľad na Trenčín zo 40-metrovej výšky z koša teplovzdušného balóna ponúknu organizátori v rámci dnešnej oslavy Medzinárodného dňa detí v Leteckých opravovniach (LO) v Trenčíne.

Ako TASR informoval generálny riaditeľ LO Trenčín Martin Dušanič, pre deti ale aj ich rodičov pripravili rôzne súťaže - chodenie na chodúľoch, jazdu kaktusovou púšťou, streľbu z kuše a zo vzduchovky, skákanie vo vreci. Na precvičenie bystrosti budú deti riešiť hlavolamy a skúšať nájsť správnu cestu v labyrintoch. Chýbať podľa neho nebude kŕmenie zvieratiek a tvorivá dielňa, kde si budú môcť deti vyrobiť sadrové odliatky.

"Na ploche v areáli podniku bude na ukážku pripravené hasičské auto. Jedným z najväčších lákadiel pre malých aj veľkých bude približne osem pristavených lietadiel, ktoré si bude možné detailne prezrieť. A ten kto pri ich prezeraní zatúži po výškach a vzrušení, bude môcť využiť teplovzdušný balón, na ktorom vzlietne do 30 až 40 metrov nad zem," uviedol Dušanič.

Oslava Medzinárodného dňa detí v Leteckých opravovniach v Trenčíne sa začína dnes od 9. hodiny. Vstup do areálu je cez bránu od Trenčianskej Turnej (brána smerom k Aeroklubu).

Hlavné správy

Spoplatnený obsahZ budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.

  • 7dní
  • 30dní
Kursalon

17.Novembra 32, Trenčianske Teplice

ďalšie info