Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Irán zdôvodnil problémy s preletom Merkelovej stroja technickým problémom

Vydané 31. 5. 2011 o 17:53 Autor: tasr

Teherán/Naí Dillí/Berlín 31. mája (TASR) - Technickým problémom zdôvodnilo dnes iránske ministerstvo zahraničných vecí ťažkosti s preletom špeciálu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej pri ceste na prvé indicko-nemecké vládne konzultácie do Naí Dillí.

Šéfka spolkovej vlády pricestovala napokon do indickej metropoly s viac ako dvojhodinovým oneskorením, pretože Irán jej lietadlu na poslednú chvíľu odmietal povoliť prelet. "Problém sa ... neodkladne odstránil a let mohol pokračovať v stanovenom kurze," vyhlásil dnes v Teheráne podľa iránskej tlačovej agentúry IRNA hovorca rezortu zahraničných vecí.

Podľa jeho slov boli všetky povolenia týkajúce sa kancelárkinho stroja s predstihom a včas oznámené a zaslané nemeckej ambasáde v Teheráne.

Lietadlo spolkovej kancelárky s veľkou delegáciou na palube sa muselo v noci na dnes obrátiť a dve hodiny krúžiť nad Tureckom, kým dostalo povolenie na prelet iránskym vzdušným priestorom.

"Také niečo som ešte nezažila," citovala agentúra DPA Merkelovú. "Ani piloti."

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí v reakcii na incident predvolalo v Berlíne iránskeho veľvyslanca v spolkovej republike.

  • 7dní
  • 30dní