Irán zdôvodnil problémy s preletom Merkelovej stroja technickým problémom

Vydané 31. 5. 2011 o 17:53 Autor: tasr

Teherán/Naí Dillí/Berlín 31. mája (TASR) - Technickým problémom zdôvodnilo dnes iránske ministerstvo zahraničných vecí ťažkosti s preletom špeciálu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej pri ceste na prvé indicko-nemecké vládne konzultácie do Naí Dillí.

Šéfka spolkovej vlády pricestovala napokon do indickej metropoly s viac ako dvojhodinovým oneskorením, pretože Irán jej lietadlu na poslednú chvíľu odmietal povoliť prelet. "Problém sa ... neodkladne odstránil a let mohol pokračovať v stanovenom kurze," vyhlásil dnes v Teheráne podľa iránskej tlačovej agentúry IRNA hovorca rezortu zahraničných vecí.

Podľa jeho slov boli všetky povolenia týkajúce sa kancelárkinho stroja s predstihom a včas oznámené a zaslané nemeckej ambasáde v Teheráne.

Lietadlo spolkovej kancelárky s veľkou delegáciou na palube sa muselo v noci na dnes obrátiť a dve hodiny krúžiť nad Tureckom, kým dostalo povolenie na prelet iránskym vzdušným priestorom.

"Také niečo som ešte nezažila," citovala agentúra DPA Merkelovú. "Ani piloti."

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí v reakcii na incident predvolalo v Berlíne iránskeho veľvyslanca v spolkovej republike.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahMajského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.

Jozef Majský dokazuje, že si nie sme všetci rovní

Radový smrteľník by mal proces aj s vymeraným trestom dávno za sebou.

  • 7dní
  • 30dní