Letecko-modelárska šou pripomenie boje 1. svetovej vojny

Vydané 29. 5. 2011 o 11:30 Autor: sita

GÔTOVANY 29. mája (SITA) - Hlavným lákadlom najväčšej slovenskej letecko-modelárskej šou Obry Gôtovany, ktorú organizuje Modelklub Liptov, bude skupina Great War Flying Circus imitujúca boje lietadiel z 1. svetovej vojny. Uviedol to pre agentúru SITA za organizátora Vladimír Popardovský. „Modely lietadiel budú predvádzať boje s hudobným sprievodom a pyrotechnickými efektmi. Zaujmú aj modely moderných prúdových lietadiel s turbínovým pohonom,“ spomenul. Financujú ju je zo zdrojov členov klubu a sponzorských darov. V minulom roku podujatie počas dvoch dní navštívilo štyri tisíc ľudí.

„V tomto roku očakávame podobné počty,“ odhadol Popardovský. Podujatie s prezentáciou letových ukážok obrích modelov lietadiel najlepších pilotov zo Slovenska a zahraničia sa uskutoční 4. a 5. júna so začiatkom vždy o 9:00 hod. na Aerodrome Jasná pri obci Gôtovany v okrese Liptovský Mikuláš. „Parkovanie je vyhradené v priestore letiska,“ podotkol. Vstupné je euro pre dospelých, študenti a dôchodcovia zaplatia 50 centov a deti do 15 rokov majú vstup zadarmo. „Všetky vstupenky budú zlosované a hlavnou cenou bude vyhliadkový let,“ dodal Popardovský.


ab;ko nr

Hlavné správy

Spoplatnený obsahZ budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.

  • 7dní
  • 30dní