Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Aero-Moto víkend otvorí letnú turistickú sezónu v Tatrách

Vydané 28. 5. 2011 o 16:16 Autor: sita

POPRAD 28. mája (SITA) - Dvojdňovú šou plnú adrenalínu a originálnej zábavy sľubujú organizátori tradičného Aero-Moto víkendu, ktorý sa uskutoční posledný júnový víkend na popradskom letisku. „Akcia prinesie pod končiare Tatier to najlepšie, čo letecký a moto svet pozná,“ uviedla Katarína Šarafínova zo spoločnosti Tatry mountain resorts. Podujatie, ktoré sa v Poprade koná už 13 rokov, zároveň odštartuje letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách.

Pre návštevníkov sú pripravené jedinečné vystúpenia svetoznámych pilotov, vrátane členov českej akrobatickej letky Flying Bulls. O ich majstrovstve hovorí aj fakt, že v tomto roku získali prestížne ocenenie na Majstrovstvách sveta v Japonsku. Najväčšou lahôdkou však bude účasť majiteľa niekoľkých národných aj medzinárodných majstrovských titulov v leteckej akrobacii, maďarského pilota Pétera Besenyei. Jeho majstrovstvo mali možnosť naposledy obdivovať diváci na Slovensku počas Red Bull Air Race Bratislava Duel v roku 2008.

Kombináciu histórie a luxusu zároveň prinesie do Popradu štvormotorové lietadlo Douglas DC-6B z roku 1958. Jeho história siaha až k Josipovi Titovi, ktorý si stroj dal prerobiť na luxusné lietadlo pre seba a významných hostí. V roku 1975 lietadlo získal prezident Zambie. Jeho súčasná história sa spája s ďalším africkým štátom Namíbia, kde lietalo vyhliadkové lety. V roku 2001 začala jeho rekonštrukcia v rakúskom Salzburgu. Po troch rokoch a desiatkach tisícov hodín je lietadlo v lepšom technickom stave ako v čase jeho vyrobenia. Odvtedy je ťahákom každej akrobatickej akcie, na ktorej sa objaví.

Medzi ďalšie atrakcie, ktoré budú sprevádzať otvorenie letnej turistickej sezóny na lanovkách v Tatrách, patria historické rekonštrukcie leteckých bojov, športové lietadlá a vetrone. Okrem hlavnej atrakcie, ktorou budú lietadlá, je pre návštevníkov Aero-moto víkendu pripravený autosalón noviniek viacerých značiek, ale aj automobiloví veteráni.


ab;ro mt

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Hamšík a Škriniar v Lige majstrov skončili

Neapol prehral v Liverpoole, Interu remíza s Eindhovenom nestačila.

  • 7dní
  • 30dní