Aero-Moto víkend otvorí letnú turistickú sezónu v Tatrách

Vydané 28. 5. 2011 o 16:16 Autor: sita

POPRAD 28. mája (SITA) - Dvojdňovú šou plnú adrenalínu a originálnej zábavy sľubujú organizátori tradičného Aero-Moto víkendu, ktorý sa uskutoční posledný júnový víkend na popradskom letisku. „Akcia prinesie pod končiare Tatier to najlepšie, čo letecký a moto svet pozná,“ uviedla Katarína Šarafínova zo spoločnosti Tatry mountain resorts. Podujatie, ktoré sa v Poprade koná už 13 rokov, zároveň odštartuje letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách.

Pre návštevníkov sú pripravené jedinečné vystúpenia svetoznámych pilotov, vrátane členov českej akrobatickej letky Flying Bulls. O ich majstrovstve hovorí aj fakt, že v tomto roku získali prestížne ocenenie na Majstrovstvách sveta v Japonsku. Najväčšou lahôdkou však bude účasť majiteľa niekoľkých národných aj medzinárodných majstrovských titulov v leteckej akrobacii, maďarského pilota Pétera Besenyei. Jeho majstrovstvo mali možnosť naposledy obdivovať diváci na Slovensku počas Red Bull Air Race Bratislava Duel v roku 2008.

Kombináciu histórie a luxusu zároveň prinesie do Popradu štvormotorové lietadlo Douglas DC-6B z roku 1958. Jeho história siaha až k Josipovi Titovi, ktorý si stroj dal prerobiť na luxusné lietadlo pre seba a významných hostí. V roku 1975 lietadlo získal prezident Zambie. Jeho súčasná história sa spája s ďalším africkým štátom Namíbia, kde lietalo vyhliadkové lety. V roku 2001 začala jeho rekonštrukcia v rakúskom Salzburgu. Po troch rokoch a desiatkach tisícov hodín je lietadlo v lepšom technickom stave ako v čase jeho vyrobenia. Odvtedy je ťahákom každej akrobatickej akcie, na ktorej sa objaví.

Medzi ďalšie atrakcie, ktoré budú sprevádzať otvorenie letnej turistickej sezóny na lanovkách v Tatrách, patria historické rekonštrukcie leteckých bojov, športové lietadlá a vetrone. Okrem hlavnej atrakcie, ktorou budú lietadlá, je pre návštevníkov Aero-moto víkendu pripravený autosalón noviniek viacerých značiek, ale aj automobiloví veteráni.


ab;ro mt

Hlavné správy

Spoplatnený obsahMajského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.

Jozef Majský dokazuje, že si nie sme všetci rovní

Radový smrteľník by mal proces aj s vymeraným trestom dávno za sebou.

  • 7dní
  • 30dní