Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

O sto dní vypukne najväčšia letecká šou na Slovensku

Vydané 18. 5. 2011 o 14:11 Autor: tasr

Sliač 18. mája (TASR) - Pre milovníkov lietania a lietadiel je pripravená najväčšia slovenská letecká šou - Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) 2011, ktoré sa uskutočnia v dňoch 27. až 28. augusta na Letisku Sliač.

Hlavný organizátor - banskobystrická Slovenská letecká agentúra (SLA), s. r. o., pripravil pre divákov bohatý program. Môžu sa tešiť na statické a dynamické ukážky letectva Ozbrojených síl SR a lietadiel z krajín NATO, praktické zásahy predvedú Policajný zbor a Integrovaný záchranný systém SR. V programe nebude chýbať majstrovstvo Slovenského národného aeroklubu a vystúpenie pilota svetovej série leteckých pretekov Aero GP. Na podujatí budú účastníci z Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Rakúska a Turecka. Svoje majstrovstvo predvedie aj akrobatický pilot Zoltán Veres z Maďarska.

"V súčasnosti prebiehajú aktívne rokovania s pozvanými účastníkmi zo Slovenska aj zo zahraničia z civilného, ako aj vojenského sektora. Informácie o potvrdenej účasti sú pravidelne aktualizované na oficiálnej internetovej stránke podujatia," uviedol riaditeľ SLA Hubert Štoksa.

Ako uviedol veliteľ Vzdušných síl SR Martin Babiak, pestrosť a atraktivitu leteckých dní dotvára aj skutočnosť, že práve vojenské letisko Sliač hrdo nesie vo svojom názve meno nášho velikána, čestného pilota generálmajora Otta Smika, ktorý patril medzi najúspešnejších československých pilotov bojujúcich pod krídlami Royal Air Force počas druhej svetovej vojny a ako 22-ročný položil za slobodu svoj život. "Taktiež som nesmierne hrdý aj na to, že práve toto miesto, kde budú počas týchto leteckých dní odprezentované rôzne druhy letectva, bolo dejiskom a srdcom Slovenského národného povstania," doplnil Babiak.

Programovými partnermi SIAF 2011 sú Ministerstvo obrany SR ako hlavný partner a Ministerstvo vnútra SR, na ich organizácii sa podieľajú Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), Letisko Sliač, a. s., Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, ako spoluorganizátori Ministerstvo obrany SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ministerstvo vnútra SR, mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač, Letové prevádzkové služby SR a Letecký úrad SR. Podujatie svojou záštitou podporujú predsedníčka vlády Iveta Radičová, minister obrany Ľubomír Galko, minister vnútra Daniel Lipšic a predseda BBSK Vladimír Maňka.

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Spoplatnený obsahKastelána z Valtíc odsúdili, lebo spálil moderné obrazy

Polícia si najskôr myslela, že obrazy ukradli.

  • 7dní
  • 30dní