Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

USA: Boeing 787 núdzovo pristál počas skúšobného letu pre dym v kabíne

Vydané 10. 11. 2010 o 4:19 Autor: tasr

Dallas 10. novembra (TASR) - Dopravné lietadlo Boeing 787 v utorok počas skúšobného letu núdzovo pristálo, keď sa v hlavnej kabíne objavil dym. Ide o najnovší problém vo vývoji nového typu lietadla.

Stroj pristál v Larede a posádka sa evakuovala, informovala hovorkyňa spoločnosti Boeing Loreta Gunterová.

Dym sa objavil v zadnej časti lietadla, ďaleko od pilotnej kabíny, spresnila hovorkyňa federálnej leteckej správy (FAA) Lynn Lunsfordová. K lietadlu sa po pristátí ponáhľali požiarnici.

Podľa vyjadrenia spoločnosti Boeing jeden človek utrpel drobné zranenia, keď posádka - 30 až 40 ľudí - opustila lietadlo núdzovými východmi sklzom po šmykľavke.

Vývoj Boeingu 787, ktorý je vyrobený zo zmesového materiálu, aby bol ľahší a efektívnejšie využíval palivo, tri roky mešká. Zavinili to rozličné vývojové problémy vrátane dostupnosti motorov Rolls-Royce. Spoločnosť v lete zastavila skúšobné lety, keď zistila, že sú niektoré časti v chvoste zle nainštalované.

Minulý týždeň sa objavili úvahy, že výrobu obrieho lietadla s dvoma hlavnými uličkami medzi sedadlami opäť odložia. Boeing však reagoval, že program dodržia a prvé lietadlá tohto typu dodajú v strede prvého štvrťroku 2011 japonskej leteckej spoločnosti All Nippon Airways.

Boeing už dostal objednávku na 847 kusov lietadiel Dreamliner od 56 zákazníkov, čo je bezprecedentný počet na lietadlo, ktoré je ešte stále v štádiu vývoja.

Boeing testuje niekoľko strojov 787, niektoré z nich s motormi Rolls-Royce, iné s motormi General Electric.

Zdroj: Reuters

1 žab

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Spoplatnený obsahKastelána z Valtíc odsúdili, lebo spálil moderné obrazy

Polícia si najskôr myslela, že obrazy ukradli.

  • 7dní
  • 30dní