Singapur: Ďalšie lietadlo spoločnosti Qantas malo problémy s motorom

Vydané 5. 11. 2010 o 16:14 Autor: tasr

Singapur 5. novembra (TASR) - Lietadlo spoločnosti Qantas sa dnes krátko po štarte z letiska v Singapure muselo pre problém s motorom vrátiť späť na letisko. Informovali o tom miestne televízne stanice.

Singapurská televízia Channel 5 uviedla, že lietadlo typu Boeing 747 smerujúce do austrálskeho Sydney pristálo na letisku v Singapure krátko po štarte z tohto letiska. Televízna stanica Channel News Asia informovala, že let s označením QF6 sa musel vrátiť kvôli problému na motore číslo jedna.

Airbus A380 rovnakej leteckej spoločnosti muselo núdzovo pristáť v Singapure vo štvrtok pre problémy s jedným zo štyroch motorov tohto najväčšieho dopravného lietadla na svete.

Výbuch motora počas letu bol zatiaľ najväčším incidentom modelu A380, ktorý je v prevádzke iba od roku 2007. V rekcii na incident spoločnosť Qantas ihneď stiahla z oblohy všetkých šesť svojich lietadiel A380.

V reakcii na incident výrobca motorov, spoločnosť Rolls-Royce, požiadal letecké spoločnosti o prekontrolovanie motorov typu Trent 900. Airbus zároveň informoval, že spoločností, ktoré prevádzkujú A380 s motormi Engine Alliance od General Electric a Pratt & Whitney, sa problém netýka.

Zdroj: AP

Hlavné správy

Spoplatnený obsahOĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Líder OĽaNO Igor Matovič pre SME hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

Spoplatnený obsah(Ne)obyčajný človek Igor Matovič

Lídra Obyčajných ľudí šikanuje koalícia, no sám zo seba robí ľahký terč.

S partnerom nezdieľate iba posteľ, máte rovnaké baktérie

Mikroflóra z vnútra stehien odhalí vaše pohlavie.

  • 7dní
  • 30dní