Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Singapur: Ďalšie lietadlo spoločnosti Qantas malo problémy s motorom

Vydané 5. 11. 2010 o 16:14 Autor: tasr

Singapur 5. novembra (TASR) - Lietadlo spoločnosti Qantas sa dnes krátko po štarte z letiska v Singapure muselo pre problém s motorom vrátiť späť na letisko. Informovali o tom miestne televízne stanice.

Singapurská televízia Channel 5 uviedla, že lietadlo typu Boeing 747 smerujúce do austrálskeho Sydney pristálo na letisku v Singapure krátko po štarte z tohto letiska. Televízna stanica Channel News Asia informovala, že let s označením QF6 sa musel vrátiť kvôli problému na motore číslo jedna.

Airbus A380 rovnakej leteckej spoločnosti muselo núdzovo pristáť v Singapure vo štvrtok pre problémy s jedným zo štyroch motorov tohto najväčšieho dopravného lietadla na svete.

Výbuch motora počas letu bol zatiaľ najväčším incidentom modelu A380, ktorý je v prevádzke iba od roku 2007. V rekcii na incident spoločnosť Qantas ihneď stiahla z oblohy všetkých šesť svojich lietadiel A380.

V reakcii na incident výrobca motorov, spoločnosť Rolls-Royce, požiadal letecké spoločnosti o prekontrolovanie motorov typu Trent 900. Airbus zároveň informoval, že spoločností, ktoré prevádzkujú A380 s motormi Engine Alliance od General Electric a Pratt & Whitney, sa problém netýka.

Zdroj: AP

Hlavné správy

Spoplatnený obsahKľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

Hamšík a Škriniar v Lige majstrov skončili

Neapol prehral v Liverpoole, Interu remíza s Eindhovenom nestačila.

  • 7dní
  • 30dní