Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
|Registrovať

Najväčšie mexické aerolínie Mexicana podali žiadosť o bankrotovú ochranu

Vydané 3. 8. 2010 o 19:37 Autor: tasr

Mexico City 3. augusta (TASR) - Mexicana de Aviacion, najväčšia letecká spoločnosť v Mexiku, podala na súdoch v Mexico City a New Yorku žiadosti o ochranu pred veriteľmi po tom, ako sa nedohodli s pilotmi a palubným personálom na novej mzdovej dohode. Žiadosť o ochranu pred veriteľmi, ktorá by nemala výraznejšie ovplyvniť činnosť firmy, sa netýka nízkonákladových divízií spoločnosti Click a Link.

Mexicana je členom aliancie One World a jednou z dvoch najväčších leteckých spoločností, druhou je AeroMexico, ktoré zabezpečujú lety medzi USA, Kanadou, Európou a populárnymi dovolenkovými destináciami Cancún a Puerto Vallarta. Spoločnosť oznámila, že bankrotová ochrana jej umožní reštrukturalizáciu a zabezpečenie životaschopnosti spoločnosti.

V úsilí udržať chod firmy nad vodou potom, ako aerolíniami otriasla hospodárska kríza, spoločnosť žiadala od pilotov súhlas so znížením platov o 41 % a od palubného personálu o 39 %. Zároveň požadovala zníženie počtu zamestnancov o 40 %. Piloti aj palubný personál podmienky leteckej spoločnosti odmietli s tým, že už pred rokmi sa vzdali viacerých výhod.

Informovali o tom agentúry Reuters, AP a Bloomberg.

Hlavné správy

PÍŠE KAROL WILCZYŃSKI

Spoplatnený obsahPoľsko plače pre nenávisť

Cez víkend pochovali bývalého starostu Gdanska.

  • 7dní
  • 30dní